Nincs termék
A furulya vagy blockflöte aerofon hangszer, az ajaksípos fúvós hangszerek közé tartozik. Egyenes fuvolának, csőrös fuvolának is nevezik, mert a harántfuvolával ellentétben a hangszert játék közben egyenesen, a levegőbefúvás irányában tartva, illetve fúvókájának csőrszerű nyúlványán keresztül fújva szólaltatják meg. A különböző hangmagasságokat h...
A furulya vagy blockflöte aerofon hangszer, az ajaksípos fúvós hangszerek közé tartozik. Egyenes fuvolának, csőrös fuvolának is nevezik, mert a harántfuvolával ellentétben a hangszert játék közben egyenesen, a levegőbefúvás irányában tartva, illetve fúvókájának csőrszerű nyúlványán keresztül fújva szólaltatják meg. A különböző hangmagasságokat hanglyukakkal és oktávátfúvással lehet képezni, e tulajdonsága alapján a fafúvós hangszerek közé sorolható akkor is, ha manapság gyakran műanyagból készül. A reneszánsz és a barokk zene kedvelt hangszere volt, később háttérbe szorult. Napjainkban historikus, korhű zenei előadásokon szólal meg, és az egyszerű modellek olcsósága miatt az iskolai zeneoktatásban, a műkedvelő muzsikálásban kap szerepet.
A furulya egyben az ajaksípos hangszerek egy csoportjának gyűjtőneve is: ide tartoznak a „végénfúvós” dugós furulyák általában, mint a blockflötén kívül a népi hatlyukú furulya, hosszú furulya; az oldalfúvós vagy harántfurulya; a peremfurulyák, mint a tilinkó vagy a szélfurulya; ezen kívül a peremvágásos furulya.
Az Aulos az egyetlen cég amely kizárólag műanyag furulyák készítésével foglalkozik, és ennek megfelelően professzionális hangszereket készítenek, a legmagasabb színvonalon valamennyi hangszerkészítő között.
ELITE-család (300-AS SOROZAT)
Egyenes befúvónyílású, erős, keményebb hangú furulyák, jó intonációval, különösen ajánlott kezdő furulyán tanulóknak.. A német fogású (302A) elefántcsont színű, a barokk (303A) pedig sötétbarna.
SYMPHONY-család (5oo-as sorozat)
Kamarazenélésre a legjobban használható furulyák. Szép hangú, pontos intonációjú, kiegyenlített hangzású, csekély levegőigényű hangszerek. Az 511-es tenor duplabillentyűs, ajánlott hozzá a felpattintható ujjtámasz használata. A családnak garklein, szopranino, szoprán, alt, tenor és basszus tagjai vannak.
HAKA-család (700-as sorozat)
A típus a XVIII. századi Haka mester alkotásán alapul. Határozott tónusú, jó intonációjú hangszer, haladó és gyakorlott zenészeknek ajánlott. Jó szóló hangszer. A crescendo/decrescendo a befúvás erősségével gazdagon és erőteljesen hangsúlyozható. A család szoprán (702B német, 703B barokk) és alt(709B barokk) típusokból, valamint 703BW, 709BW – paliszander bevonatú típusokból áll.
A Hohner több mint 160 év technikai tudását felhasználva fejleszti hangszereit, és erre elkötelezett a jövőt illetően is együttműködve zenészekkel és tanárokkal.
.
" A Hohnernél büszkék vagyunk a kézműves előállításra, a minőségi követelményeinkre, és a termékeink hosszú élettartamára. Célunk továbbra is kiváló minőségű hangszereket alkotni, amelyek lehetővé teszik az embereknek, hogy élvezzék a zenét."
.
A Küng manufaktúrát 1933-ban Franz Küng alapította Svájcban. Azóta töretlenül fejlesztik blockflötéiket és mára az egyik legnagyobb furulya műhelyévé nőtte ki magát. Hangszereik egyet jelentenek a precizitással. A Studio család rendelkezik a legjobb ár/érték aránnyal. Zeneiskolai tanárok és művészek előszeretettel használják letisztult hangja miatt. Minden oktávja remekül megszólaltatható és kitűnő intonációval rendelkezik.
Hermann Moeck 1930-tól kezdődően forgalmazott saját készítésű és hangolású hangszereket. Kezdetben munkássága kiterjedt csembaló félékre és vonós hangszerekre is, majd az idők folyamán egyre inkább a furulyák irányába tendált a gyártás. Az 1960-as évekre a megjelenő egyre erősödő érdeklődés hatására a reneszánsz és barokk fúvós hangszerek iránt, a Moeck saját programjaként számos historikus neves hangszerkészítő munkáját reprodukálta a mai modern technika segítségével, és professzionalizálta a jelen kor igényeihez. Hosszú évek tapasztalatai alapján a Moeck sikeresen ötvözte a precíz kézműves munkát a számítógépes tervezés pontosságával. Kiemelkedő minőségű megbízható furulyákat gyártanak nagyon magas színvonalon.
A Mollenhauer cég története egészen a 19.század elejéig, 1822-ig nyúlik vissza, amikor Johann Andreas Mollenhauer bemutatta első saját hangszereit. Fiai aktívan tovább fejlesztették a gyártás folyamatait, Thomas Mollenhauer-nek köszönhető a Boehm rendszerű fuvola elterjedése, amiért Theobald Boehm maga is háláját fejezte ki. Ezt követően töretlenül, generációkon át működött tovább a Mollenhauer cég sok-sok innovációt bevezetve a fúvós hangszerek gyártása során. A nagy gazdasági világválság és a második világháború felfüggesztette a vállalkozást, de szerencsére a 20.század második felében hamar újraindult a működésük újabb generációk gondozásában. Azóta számos díjat és elismerést begyűjtve töretlenül fejlesztenek hangszereiken, és számos alternatívát kínálnak már a 70-es évektől kezdődően a tanuló zenészeknek is. A fúvós hangszergyártók között a közel 200 éves múlttal a Mollenhauer tudhatja maga mögött a leghosszabb történelmi hátteret.
A Nuvo-t 2008-ban alapította Graham Lyons és Max Clissold. Hátuk mögött több mint 40 év zenei, zenetanári tapasztalattal úgy döntöttek, valódi innovációt kínálnak a zenetanulás sokszor nehézkes kezdeteihez. Tradicionális hangszerekhez igazodva, hagyományos mechanizmusokat használnak és tiszteletben tartják annak eredetét, formáját, miközben olyan modern újításokat hoznak létre, amelyek a tanulást hatékonyabbá teszik, különös tekintettel a gyerekek számára. Hangszereik ergonómiai kialakításuknak köszönhetően alkalmasak minden korosztály számára, könnyűek, és könnyen kezelhetőek. A tervezéseknél ügyeltek a nehézségmentes megszólaltatásra, ugyanakkor nem hagyták csorbulni a hangminőséget. A Nuvo hangszerek ellenállnak extrém körülményeknek és igénybevételnek, ideálisan használhatók tanintézményekben is. A felhasznált anyagok 100%-ban szappanos meleg vízben moshatók, ezáltal a hangszer könnyen tisztítható, karbantartható. Többnyire testreszabhatók, bővíthetők, változatos színeket, stílusokat és speciális kiadásokat kínálnak repertoárjukban.
A Scneider furulyák története immár négy generáción ível át. 1864-ben Albertus Schneider indította útjára a márkát műhelyéből, majd fia Arno Scneider vitte tovább a családi vállalkozást. 1947-ben már Werner Scneider vezette a vállalkozást, aki a furulyák széles választékát fejlesztette ki, és szerzett hírnevet ezzel furulyakészítő műhelyének. 1989-ben Gerald Scneider két testvérével együtt folytatta a családi hagyományt, majd később egyedüli tulajdonosként állt a cég élére 2014-től. Kézműves kivitelezéssel készítenek magas minőségű hangszereket, teljes saját kontroll alatt. A faanyag megválasztásától a furulya befejezéséig minden munkamenet saját műhelyükben zajlik, még a tokok és törlőkendők is náluk készülnek.
A Kárpát-medencében használatos hagyományos népi furulyák. A népzene egy sajátos nyelvezet, melyet elődeink generációkon át formáltak, alakítottak ki. Ennek a különleges nyelvezetnek mindig is az egyik legmeghatározóbb kifejező eszközei voltak a népi furulyák.