Nincs termék
A Hi-hat (lábcin) az egyik legalapvetőbb cintányér fajta, a dobfelszerelések nélkülözhetetlen eleme. Két egymás felett elhelyezkedő cintányér lábpedállal működtetve. Rendszerint tempójátékra használják, ugyanakkor a pedáltechnikától és a cintányér jellegétől (anyag-vastagság-méret) függően változtathatóak a rezonancia hangzástulajdonságai és hossza.
A Crash cintányérok (beütő) rendszerint alapvető elemei a klasszikus dobfelszerelésnek. Dobos igényektől és technikától függően felsorakoztatnak belőle többet is egy-egy felszerelésben akár eltérő méretben is. Az elnevezésükhöz hűen ezek a cintányérok igen erőteljes, éles hangzást produkálnak, előszeretettel használatosak szimfonikus nagyzenekarokban is.
A Ride cintányérok (kísérő) szinte az összes klasszikus dobfelszerelésben megtalálhatóak. Jellegzetesen csengő hanggal és hozzá tartozó sustain-nel (utózengés kitartása) rendelkezik. Főként a tempó megtartásában használatos.
A Splash cinek (effekt) a legkisebb mérettel rendelkező elemek a dobfelszerelésben, egyedi hangtulajdonságuk alapján különféle gyakran használt effektus cintányérok.
A China cintányér népszerű bővítő típus, robbanásszerű erőteljesen rezonáns hangját fordított kialakításának (visszafordított ívű megmunkálás) köszönheti.
A Bell cintányérok kis méretű keskeny kialakításúak, hangjuk jellemzően magasabb a többinél, és elnyújtottabb, hosszabb sustain-nel (utózengés kitartása) rendelkezik.
A Koncert, összeütős, vagy menetelő cintányérok klasszikus zenekari, katonazenekari ütőhangszerek. Bőrszíjjal, fogantyúval kézben tartott cintányér pár, mely egyszerűsége ellenére többféle játékmódra is alkalmas lehet a cintányérok összedörzsölésével, hirtelen összeütésével, egymáson való végighúzásával, a hang tompításával további rengeteg hanghatás elérhető.
A Gong sajátos hangzás a vibráció nyelvén. A zeneterápia hívei szerint hangja spontán formája lehet a gyógyulásnak. A 110Hz-es rezgése kutatásokkal igazolhatóan jótékony hatással bír az emberi szervezetre.